Kotły na paliwo stałe Gavia

b_100_100_16777215_00_images_gallery_kotly_paliwo_stale_kociol3.jpg

Jesień to okres refleksji, ale nie pozbawiony kluczowych decyzji. Jedna z nich to: czym ogrzać własny dom? Nie musimy jednak stawać w tej dziedzinie przed wielkim dylematem, a na pytania które sobie zadamy możemy znaleźć miarodajne odpowiedzi.

Co wziąć pod uwagę? Z pewnością należy rozważyć na czym nam szczególnie zależy, co chcemy zyskać dokonując takiego czy innego wyboru urządzenia grzewczego. Nie chodzi tu przecież tylko o to żeby było ciepło i jak najtaniej. Sprawdzimy również zastosowane technologie, jakość wykonania, design, możliwości spalania określonych rodzajów paliw, łatwość w obsłudze kotła, a także doświadczenie producenta w dziedzinie ogrzewnictwa. Istnieje wiele dodatkowych wyznaczników pomocnych przy tego rodzaju wyborze. Wszystko zależy od naszych preferencji. My jednak przyjrzyjmy się jak w świetle elementów wymienionych powyżej, wyglądają kotły GAVIA. Jakie posiadają walory? Które cechy przekonają nas, a które naszego instalatora?

Kocioł Gavia Eko P

b_100_100_16777215_00_images_gallery_kotly_paliwo_stale_kociol2.jpgKotły Gavia Eko P, są wysoce efektywnymi i ekologicznymi urządzeniami grzewczymi, zaprojektowanymi z myślą o wygodnym i bezpiecznym użytkowaniu. Proces spalania odbywa się bezdymnie z bardzo niską emisją spalin, co potwierdzone zostało certyfikatem energetyczno-emisyjnym. Kotły Gavia Eko P, należą do urządzeń charakteryzujących się nowoczesną konstrukcją, realizujących tzw. „czystą technologię spalania paliw stałych”. Są wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu odznaczają się długą żywotnością i bezawaryjną pracą. Wykonane są z blachy  kotłowej gat. P265GH po stronie omywanej przez spaliny oraz S235 po stronie zewnętrznej. Zbudowane są z trzech podstawowych zespołów: wymiennika, skrzyni paleniskowej oraz palnika retortowego wraz z zespołem podającym. Zastosowany palnik EKO jest konstrukcją stalowo-żeliwną, gdzie wszystkie elementy mające bezpośredni kontakt z wysoką temperaturą są wykonane z żeliwa. Dzięki zwartej i modułowej zabudowie, możliwym jest budowanie kotłowni z jednym, jak i wieloma urządzeniami pracującymi w kaskadzie. Zbiornik paliwa kotła zasypujemy w zależności od mocy co 2–5 dni.

Kocioł Gavia Eko M

b_100_100_16777215_00_images_gallery_kotly_paliwo_stale_kciol.jpgKocioł adresowany jest do użytkowników, którzy w zależności od potrzeb mogą korzystać z niego, jako z kotła zasypowego albo jako kotła z  paleniskiem retortowym. Konstrukcja stalowa, spawana z trójciągowym przebiegiem spalin oraz zabudowany, poprzeczny ruszt wodny o przekroju trójkątnym połączonym z rusztem żeliwnym, znacząco poprawia cyrkulacje wody w kotle, zwiększa odbiór ciepła oraz zapobiega nadmiernemu schładzaniu się paleniska. Ruszt stały pozwala spalać węgiel i drewno. Duża komora załadunkowa zapewnia wysoką stałopalność, zaś duży otwór zasypowy pozwala załadować np. klocek drewna. Gavia Eko M posiada wymiennik zabudowany na skrzyni ogniowej z zamocowanym do niej palnikiem automatycznym wraz z układem podającym i zbiornikiem paliwa. Modułowa budowa pozwala kocioł rozebrać i złożyć na etapie przygotowania do montażu.

Kocioł zasypowy Gaviab_100_100_16777215_00_images_gallery_kotly_paliwo_stale_kociol3.jpg

Kotły centralnego ogrzewania typu Gavia, to konstrukcje stalowe, spawane z trójciągowym przebiegiem spalin oraz zabudowanym, poprzecznym  rusztem wodnym, o przekroju trójkątnym, połączonym z rusztem żeliwnym. Taka budowa znacząco poprawia cyrkulacje wody w kotle, zwiększa  odbiór ciepła oraz zapobiega nadmiernemu schładzaniu się paleniska. Ruszt stały pozwala spalać węgiel i drewno o różnych wymiarach. Duża komora załadunkowa zapewnia wysoką stałopalność zaś duży otwór zasypowy pozwala załadować np. klocek drewna. Kocioł jest starannie izolowany wełną mineralną odporną na wysokie temperatury. Kotły sterowane są za pomocą regulatora, który umożliwia pracę modulowaną kotła w trybie tradycyjnym.

Biorąc pod uwagę wymienione cechy kotłów Gavia, możemy powiedzieć, że to, co je wyróżnia to:

  • jakość i precyzja wykonania,
  • charakterystyczny design,
  • wszechstronność zastosowań,
  • wygoda montażu przez instalatora
  • komfort użytkowania przez klienta ostatecznego.

Krzysztof Wysokiński

Instal-Konsorcjum sp. z o.o.

www.gavia.pl